VÍTEJTE V TEZYO
Doprava zdarma při nákupu nad 1000 Kč

Užívání obuvi

Pro každou příležitost je vhodný jiný druh obuvi. Účelovost ovlivňuje konstrukce obuvi a použitý materiál. Berte prosím při výběru v úvahu, k jakému účelu chcete obuv používat.

  •  Vycházková obuv

Obuv vhodná k nošení v exteriéru a interiéru. Vyznačuje se klasickou konstrukcí, bez výrazných módních prvků. Je vybavena podešvemi schopnými odolávat pohybu po nerovných terénech ve městech i v přírodě. Rozlišujeme letní, celoroční (obuv s konstrukcí přizpůsobenou nošení v různých klimatických podmínkách) a zimní vycházkovou obuv (s vyšší úrovní tepelně izolačních vlastností, s vlasovou podšívkou a mohutnější podešví např. i s protiskluzovým dezénem).

  •  Společenská obuv

Je určena k nošení v interiéru a nehodí se k delší chůzi. Je citlivá na vlhkost a nerovný povrch, proto ji nedoporučujeme používat v exteriérech. Do této skupiny se řadí i celousňová obuv klasického střihu s usňovou podešví (polobotky, lodičky).  

  •  Módní obuv

Obuv určená pro krátkodobé nošení v nenáročných podmínkách. Prvořadá je její módnost, nikoli životnost. Vyznačuje se aktuálními módními prvky. Tato obuv není určena pro každodenní a časté používání. Pokud se rozhodnete používat ji pravidelně, je nutno věnovat maximální pozornost stavu spodkových dílců a celkovému ošetřování a údržbě.

  •  Vysoce módní obuv

Tato obuv je určena pro krátkodobé a občasné nošení v nenáročných podmínkách hlavně do suchého prostředí. V žádném případě není vhodná pro každodenní, časté, celoroční užívání. Typ konstrukce a materiály jsou vybírány s vysokým důrazem na poslední módní trendy s minimálními technickými požadavky. Životnost obuvi je omezená, může být kratší než poskytovaná záruční doba.

  •  Rekreační obuv

Je vhodná k nošení při rekreačně-vycházkových příležitostech, v mírném a upraveném prostředí i na delší vzdálenost. Není určena ke sportovním činnostem.

  •  Sportovní obuv

Je vhodná pro provozování různých aktivit. Konstrukce obuvi musí odpovídat požadavkům na daný druh sportu, proto je nezbytné ji používat jen na tento konkrétní typ sportu.

  •  Domácí obuv

Je lehká textilní a pletená obuv jednoduché konstrukce určená k nošení jen v místnostech.

  •  Dětská obuv

Je obuv na kterou jsou kladeny zvláštní nároky. Je přizpůsobena potřebám dětské nohy, která se vyvíjí a roste. Dětská obuv musí mít nadměrek v délce 1,2 cm – 1,5 cm. Přibližně polovina tohoto nadměrku slouží jako rezerva pro pohodlný pohyb a polovina pro růst chodidla. Obuv by měla být prostorná s kulatou špičkou a dosti tuhým opatkem. Nejvhodnější střih je kotníčkový šnerovací nebo s páskem na suchý zip. Dětská obuv je vystavena ve větší míře mechanickému poškození (okopání, odření). Tato mechanická poškození nemohou být důvodem k pozdější reklamaci.

 

Co hledáš?

Newsletter

AŤ VÁM NIC NEUNIKNE! Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU. Dozvíte se o exkluzivních nabídkách a nových kolekcích jako první.

Váš košík